Archiv autora: admin

24.5.2019

Běžci s čelovkou budou o další body zápolit v Aši

Nevšední sportovní zážitek čeká účastníky regionálního seriálu Noční běhy Chebskem, jehož letošní třetí část se odehraje v sobotu 8. června ve sportovně-rekreačním areálu na vrchu Háj v Aši. Jde o nejčlenitější terén v celé sérii, trasa vede převážně lesem, což atmosféru nočního závodu ještě více umocní. Běžci se budou na značené trase orientovat pouze pomocí čelovek. „Noční běhy jsme v Aši pořádali poprvé loni. Letos zde pokračujeme, protože závod měl v řadách účastníků neskutečně pozitivní ohlasy, ačkoliv nás na vrchu Háj přivítal déšť a noční bouře. Běžci si to ale nesmírně užili. Přesto však doufám, že počasí bude letos moudřejší,“ uvedl pořadatel ze spolku Rozběhnito.cz Michal Ouřada.

Pořadatelé počkají se startem hlavního závodu skutečně až na západ slunce. Dospělí tak vyběhnou na svou 5,2 km dlouhou trasu ve 21.30 hodin. Noční běhy Chebskem jsou zároveň určeny i dětem do patnácti let, pro něž bude připravena zhruba jednokilometrová trať v prostoru sportoviště se startem už ve 20.30 hodin. Registrace a prezence budou na místě otevřeny pro všechny věkové kategorie ve 20.00 hodin. Před půlnocí budou vyhlášeni vždy první tři umístění běžci v mužských a ženských kategoriích ve věku do 29, 39, 49, 59 a nad 60 let.

Kromě loňských účastníků se na vrch Háj těší i vedoucí běžec letošního seriálu Adam Tobiáš. „Jsem kluk z Beskyd, takže se kopců nebojím, ba naopak. Často v tréninku běhám na mou oblíbenou Zelenou horu k Bismarckově rozhledně. Protože jsem ani na jedné ze zbývajících tratí neběžel, bude to pro mne tak trochu neznámá, ale těším se,“ přiznal Adam. Možná si do tréninkových plánů zařadí i hájskou trasu, až zjistí, že se další Bismarckova rozhledna nachází právě tady.

Noční běhy Chebskem jsou otevřeny běžcům všech úrovní. „Úspěchy zde poprvé zažívají i ti běžci, pro něž je tento sport pouze koníčkem. Takzvaní hobbíci tvoří převážnou většinu našich účastníků. Rádi proto uvítáme v jejich domácím prostředí také obyvatele Ašska,“ uzavřel Michal Ouřada.

Registrace a více informací o závodě naleznete na www.nocnibehychebskem.cz

Pavel Sýkora

14.5.2019

Vládnoucí muž v seriálu Noční běhy Chebskem Adam Tobiáš:“ Když mě všechno bolí jdu běhat, když jsem naštvaný jdu běhat, když na mě něco leze jdu běhat…. „.

Jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem 2019 má za sebou dva závody a běžci na svých kontech dvojitou dávku seriálových bodů. V mužské kategorii jich zatím nejvíce nasbíral Adam Tobiáš z Chebu, který prý podle svých slov jede letos doslova nad plán. Věří si Adam, že udrží prvenství v celkovém hodnocení i ve zbývajících závodech a jaké další běžecké cíle si letos vytyčil? Na to vše jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Adame, sezóna 2019 je v plném proudu, jde v ní zatím vše podle plánu?

Myslím si, že jedu doslova nad plán! Letos jsem naběhal už přes 900 km, vylepšil si osobní rekord na půlmaratón 1:26 a zaběhl svůj první maraton v čase 3:23! Navíc se mi podařilo vyhrát 2x kategorii Nočních běhů a jednu desítku v Habartově. Takže maximální spokojenost.

Dvojnásobné vítězství v kategorii Nočních běhů pro tebe znamená i aktuálně první pozici v celkovém hodnocení mužů. Budeš chtít tuto fantastickou skutečnost udržet?

Dvě výhry v kategorii i prozatímní celková pozice mě vlastně motivuje k dalším závodům s této série běhů. Takže pokud to zdraví dovolí určitě budu chtít absolvovat i další závody. Na druhou stranu musím sportovně přiznat, že celá trojka v mojí kategorii je nesmírně vyrovná, kde rozhodují vteřiny. Mě to teď prostě dvakrát sedlo.Takže si myslím, že to bude zajímavé až do konce.

Z posledních tří závodů by ti mohl k celkovému vítězství stačit úspěch už pouze v jednom. V Aši na běžce čeká velice náročná trať lesního typu, ve Františkových Lázních zase skoro absolutní rovina v lázeňském prostředí a v Plesné něco mezi. Od které trati očekáváš nejvíc?

Jsem kluk z Beskyd, takže kopců se nebojím, ba naopak. Často v tréninku běhám na moji oblíbenou Zelenou horu (Bismarck). Ale jelikož jsem ani na jedné ze zbývajících tratí neběžel, takže to je tak trochu neznámá, ale těším se.

Byl nedávno zaběhnutý maraton v Praze tvým letošním vrcholem, nebo tě letos čeká ještě nějaký významný závod či cíl?

Do letošního roku jsem šel s cílem odběhnout celou sérii závodů Runczech, takže maraton byl jeden ze závodů s této série. Tím prvním byl pražský půlmaratón. Takže mě ještě čekají závody ve Varech, Budějovicích, Olomouci, Ústí a Liberci. A samozřejmě ještě nějaké závody v okolí. Doma se mají na co těšit.

Co se ti líbí na seriálu Noční běhy Chebskem?

Když budu porovnávat s okolními závody, tak Vás musím všude jenom chválit! O závodníky je vždy parádně postaráno, tratě jsou výborně značené! A navíc máte perfektní prezentaci a aktualizaci na webu a sociálních sítích.

A je něco, co se ti na našich závodech naopak nelíbí?

Že nedokážete poručit větru a dešti a jsme pak ochuzeni o vyhlášení výsledků ihned po závodě. ☺☺☺ ale za to samozřejmě nemůžete😉 Takže vlastně nemám co vytknout.

Co ti běh dává jiného než úspěšné výsledky?

Na tohle se mě ptá spousta lidí a já vždy odpovídám: ODPOČINEK!!! U běhu si vždycky parádně odpočinu! Psychicky i fyzicky! Když mě všechno bolí jdu běhat, když jsem naštvaný jdu běhat, když na mě něco leze jdu běhat…. pak je mi líp, vždycky! Takže všem doporučuji! Jo a abych nezapomněl, po běhu nejlíp chutná pivo!

Chcete se také zúčastnit jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2019? Více informací o tomto projektu naleznete na www.nocnibehychebskem.cz

28.4.2019

Aktualizováno: Slibovanou rekordní účast zhatilo deštivé počasí. Na mokré chebské trati byli nejrychlejší Procházka a Srogoňová

Organizátorská prognóza slibovala rekordní účast. Ta meteorologická zase deštivé počasí. Nakonec i přes nepřízeň slibovaného počasí odstartoval v Chebu slušný počet běžců. Mezi 121 účastníky byl nejrychlejší Pavel Procházka z AK Sokolov. Mezi ženami ovládla trať po desáté v řadě neporazitelná Alena Srogoňová z Profi sport team Cheb.

Výsledky na medailových

M29

 1. ZOAITTER René, 2. NOVÁK Marek, 3. BUREŠ Radek

M39

 1. TOBIÁŠ Adam, 2. BECHIŇSKÝ Václav, 3. HURDICH Petr

M49

 1. PROCHÁZKA Pavel, 2. SALABA Michal, 3. RICHTER Robert

M59

 1. PAVLINSKÝ Vladimír, 2. BROŽ Petr, 3. ŘEPA Vilém

M60+

 1. MASOPUST Ivan, 2. KRÁLOVEC Jiří, 3. MIKEŠ Václav

Z29

 1. SROGOŇOVÁ Alena, 2. VAŇKOVÁ Klára, 3. PAVLINSKÁ Jana

Z39

 1. VOLFOVÁ Lucie, 2. ŘEPOVÁ Jana, 3. NOVOTNÁ Květa

Z49

 1. DANČOVÁ Štěpánka, 2. BIGASOVÁ Doris, 3. RICHTEROVÁ Lenka

Z59

 1. MOLCAROVÁ Václava, 2. PÖPLOVÁ Romana, 3. MOULISOVÁ Jitka

Náhradní vyhlášení proběhne v Aši po dětském závodě

Výsledková listina_Cheb_27.dubna 2019

26.4.2019

Běžci s čelovkami budou podruhé letos sbírat body. Tentokrát v Chebu. Pojďte si společně s námi projít poslední informace před startem.

Seriál Noční běhy Chebskem zavede běžce v sobotu 27. dubna do Chebu.  V krásném volnočasovém areálu Krajinka změří síly na 5,1 km dlouhé trati. Víte v kolik začínají registrace, kde zaparkovat a kam si uschovat věci? Pojďte si společně s námi projít poslední informace před startem.

 • 19:00-20:25 Registrace a prezentace závodníků
 • 19:30- Start dětského závodu
 • 20:30- Start hlavního závodu 5 km
 • Vyhlášení po doběhnutí posledního závodníka a vyhodnocení pořadateli

Zázemí závodu

Zázemí závodu se bude nacházet v areálu Krajinné výstavy (plac u kavárny Krajinka pod hradem)  (50.0796319N, 12.3649219E), mapy.cz: https://mapy.cz/s/3rp7d

Parkování

V okolí areálu se nachází několik místo pro parkování. Místa pro parkování si můžete prohlédnou zde: https://mapy.cz/s/3rp7k

Registrace, startovné a startovní čísla

Registrace a prezentace budou otevřeny od 19:00. Nově příchozí běžci se registrují u stánku NOVÉ REGISTRACE za částku 170,- Kč. Běžci zaregistrování přes online registrace (POUZE UHRAZENÉ REGISTRACE!) se prezentují u stánku ONLINE REGISTRACE. Běžci kteří se zaregistrovali online a neuhradili startovné, platí též 170,- Kč. Startovné musí být na náš účet připsáno nejpozději do pátku 26. dubna 2019. Pokud částku pošlete a nebude včas připsána na našem účtu, budete muset uhradit startovné na místě a my vám v průběhu příštího týdne uhrazenou částku přes převod vrátíme.

Startovní čísla vám budou vydána při registraci a prezentaci. Na místě bude k dispozici 60 čísel pro nově příchozí. Čísla budou vydávána náhodně, nelze si vybírat konkrétní číslo. Čísla nemusíte vracet.

Přijďte prosím k registracím včas!

Dětský závod

Start doplňkového dětského závodu je naplánován na 19:30. Děti se registrují ve stánku DĚTSKÉ REGISTRACE (každý závodník do 15-ti let). Startovné je 50,- Kč, děti, které chtějí běžet i dospělou kategorii zaplatí  100,- Kč. Každé dítě si odnese sladkou medaili, ty nejlepší i pravou.

Občerstvení

V cíli pro vás bude připravena bohatá občerstvovací stanice s dostatkem tekutin i potravin nejrůznějšího druhu.

Šatna a úschovna

Převléci se můžete v připravené šatně. Po celou dobu závodu (19:00 do 21:30) si můžete své věci uschovat v hlídané úschovně. Pořadatel neručí za věci uschované v úschovně. Své věci si prosím vyzvedněte ihned po doběhnutí do zázemí startu a cíle.

Trasa

Tombola

Tombola proběhne před vyhlášením. Lístek do tomboly obdrží každý účastník u registrace nebo prezentace.

18.4.2019

Nevidomý sportovec a masér Marek Moflár: Sport vás naučí nevzdávat se

Přestože vidí pouze na jedno oko, a to asi na vzdálenost metru, skoro byste nepoznali, že nějaký handicap má. Bývalý reprezentant v tandemové cyklistice, držitel mnoha titulů mistra republiky a několikanásobný vítěz Evropského poháru Marek Moflár se po pěti letech rozhodl odejít z vrcholového sportu, aby si splnil vlastní sen. V současnosti se živí jako masér a osobní trenér, ale i přesto si občas střihne triatlonový závod. Letos svou přípravu soustředí na FORD CHALLENGEPRAGUE a extrémní dlouhý triatlon.

Prožíval jste prakticky normální dětství, chodil na standardní základní školu a dělal vše, co ostatní děti. Myslíte, že je pro lidi s handicapem důležité, aby je okolí přehnaně neochraňovalo a nelitovalo?

Pro mě bylo zásadní, že jsem vyrůstal jako plnohodnotný člověk v partě se zdravými kluky. Ti mě naučili nebát se a postavit se sám za sebe. Také mi dodali potřebné sebevědomí – protože jsem chtěl být členem party, musel jsem si to nějak vybojovat. A to bylo úžasné. Rostl jsem s nimi, hrál fotbal… Nepoznali byste, že nějaký handicap mám.

První cyklistický závod jste absolvoval v 16 letech, o 2 roky později jste se stal členem reprezentace. Jak náročné bylo se v tak mladém věku vyrovnat konkurenci?

Je to jednoduché. Já totiž nejprve prohrával. A proč jsem pak začal vyhrávat? Stál jsem na startu vedle mistra světa a najednou si říkám – vždyť on přece není o nic víc než já. Je vlastně úplně stejný. A v tom momentu, kdy jsem si tohle uvědomil, jsem začal vyhrávat. Proč předtím ne? Protože jsem to měl v hlavě nastavené jen na 50 procent. Říkal jsem si, že jsem nula, podceňoval jsem se, byl jsem vzadu. Člověk vždycky musí vědět, proč na tom startu je, proč to dělá, co do toho dává. Sport vás naučí bojovat, nevzdávat se, překonávat překážky.

Účast na paralympiádě v Londýně Vám unikla o vlásek, poté jste s vrcholovým sportem skončil. Proč?

Já to bral jako znamení. Prostě jsem si řekl, že už tam nemám být. Také mi došlo, že musím něco vystudovat. Chtěl jsem poznat sám sebe – proč sportuju, co z toho mám, jak moje tělo funguje. Studium jsem si propojil se sportováním a díky tomu teď dokážu pomáhat lidem. Podobné věci jsem zažil, a proto jejich problémy chápu.

Zvažoval jste později, že byste se do reprezentace přece jen vrátil?

Věděl jsem, že už nechci. Raději jsem se rozhodl naplno věnovat studiu a práci a později také dlouhému triatlonu. Nyní si můžu trénovat, jak chci, kdy chci, dělám to jen pro sebe. Nikdo mi neříká, že něco musím. Nemusím, ale chci. A v tom je ten rozdíl.

Jak jste se k dlouhému triatlonu vůbec dostal a s kým momentálně trénujete?

Pro Ironmana mě nadchnul Jan Strangmüller, který jej už několikrát vyhrál. Společně trénujeme od ledna. Předtím jsem byl dlouho nemocný, přecházel to a nakonec jsem půl roku nemohl dělat vůbec nic. Naštěstí tělo si ten předchozí trénink pamatuje, takže se teď hodně rychle dostávám zpátky.

Co je na dlouhém triatlonu nejnáročnější?

Člověk to musí mít dobře nastavené především v hlavě. Jinak to nejde. Závod je totiž tak hrozně dlouhý, že takovou porci nejde trénovat. Musím v hlavě vědět, že to opravdu dám, a tohle vědomí si hlídat.

Liší se Vaše příprava na triatlon od přípravy nehandicapovaných? Jak probíhá závod?

Příprava je v podstatě stejná. Samozřejmě trénuji, co se dá. Třeba využívám chvilek, kdy mi v práci odpadne klient, a zajezdím si na trenažéru. Kombinuji víc věcí dohromady, například když mám volno a potřebuji něco vyřešit telefonem, tak u toho trénuji. Během závodu samozřejmě potřebuji parťáka, i když se vše snažím učit tak, abych u sebe pořád nemusel někoho mít – nemám rád, když se o mě někdo stará, protože mě to neosvobozuje. Ale v závodě to tak být musí.

Proč jste si vybral závod FORD CHALLENGEPRAGUE? Kdo bude Váš trasér?

Je tam silná konkurence, závod je hodně sledovaný. Myslím, že naše snaha útočit na top příčky, bude pro fanoušky zážitek. Bude to úžasné, atmosféra je rok od roku lepší, takže se opravdu těším. Mým parťákem bude Jan Strangmüller. Původně to měl být Tomáš Novotný, se kterým jsme v minulosti závodili, šli jsme spolu třeba i Challenge Roth, další závod série Challenge Family. Tomáš měl ale nedávno vážnou nehodou na motorce a ještě potrvá, než se dá dohromady. Dokonce přišel o nohu, ale řekli jsme si, že nás to nezastaví a chceme zase jednou jezdit jako parťáci – představte si závodit slepého s beznohým. To bude pecka (smích).

Jaký bude v Praze Váš cíl?

Určitě chceme jet dobře (úsměv). Nastavili jsme si nějaké časy, určitě se budeme chtít pohybovat někde vepředu, ale neřeknu kde. Necháme tam maximum.

Na jaké další závody se připravujete?

Kromě FORD CHALLENGEPRAGUE se chystáme na závody CZECHMAN, Pálava race a Doksy race, pak nás čeká Ironman v Itálii a chceme se nominovat na Ironmana na Havaji. Každý z těchto závodů je pro mě výzva. Třeba v Ironmanovi chci dokázat, že se dovedu postavit na start mistrovství světa mezi zdravé sportovce. Myslím si, že to bude bomba pro všechny. Ale nevytvářím na sebe tlak, je mi v podstatě jedno, jak to dopadne. Jdu si to hlavně užít.

 

18.4.2019

Ultraběžec Štěpán Dvořák přeběhne celé bývalé Československo

Muž velkých výzev Štěpán Dvořák už zítra v šest hodin ráno odstartuje svou dlouho pouť přes celé území bývalého Československa. Start proběhne z nejvýchodnějšího bodu SR a podle harmonogramu by měl Štěpán do našeho regionu Chebsko, kde také ukončí svůj dlouhý běh, doběhnout v sobotu 27. dubna 2019.

Zde můžete sledovat pokus o zdolání trasy:

Aktuální poloha: https://off-limits.cz/url/gps
Harmonogram: https://off-limits.cz/url/harmonogram
Plánovaná trasa: https://off-limits.cz/url/mapa

16.4.2019

Běžci rozzáří chebskou Krajinku

Běžecký seriál Noční běhy Chebskem pokračuje 27. dubna dalším závodem, který se tentokrát uskuteční v krásném prostředí chebského areálu Krajinka. Výhodné online registrace běží ještě do pondělí 22. dubna.

Seriál Noční běhy Chebskem už čtvrtým rokem putuje po městech a obcích našeho okresu. Zatímco pořadatelé z Rozběhnito.cz vymění každou sezónu jedno dějiště za nové, svému Chebu zůstávají věrni. A právě sem se běžci po úvodním dílu letošní sezóny, který si v březnu zaběhli v Třebeni, vrátí. Širokou běžeckou veřejnost přivítá chebská Krajinka v sobotu 27. dubna.

Startovní zázemí bude připraveno pod hradbami v sousedství kavárny Krajinka a běžcům bude k dispozici od 19 hodin, kdy začne výdej startovních čísel. O půl hodiny později se na startovní čáru postaví děti do 15 let, aby změřily své síly na vzdálenost jednoho kilometru. Dospělí rozsvítí své čelovky přesně ve 20.30 hodin. Pro ně bude připravena značená pětikilometrová trať podél řeky Ohře s přeběhem dvou lávek a vodní stavby na přehradě Skalka.

Noční běhy Chebskem budou v roce 2019 pokračovat v červnu v Aši, v září ve Františkových Lázních a v říjnu v Plesné. Chebané se ale mohou těšit na další běžeckou podívanou v září, kdy historickým centrem města proběhnou účastníci Valdštejnovy desítky. Chebský běžecký rok uzavře už po osmé Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz. Registrace na dubnový čelovkový závod už čile probíhají na: http://nocnibehychebskem.cz/.

Pavel Sýkora a Michal Ouřada

Scroll to top
X