Valdštejnova desítka

27.8.2018

Valdštejnovu desítku 2018 v Chebu vyhrál Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova. Mezi ženami byla nejrychlejší Němka Beata Schlyo

V Chebu se v neděli 26. srpna konal další ročník závodu Valdštejnova desítka 2018. Do ulic historického města vyběhlo i s dětmi přes 400 běžců z nejrůznějších koutů České republiky a několika zemí světa. Na pestré trati, která účastníky provedla historickým jádrem města i jeho okolím se nejlépe dařilo Ondřeji Jadlovskému z nedalekého Dolního Žandova. Absolutní vítězkou mezi ženami pak byla Němka Beate Schlyo. 

Za běžecky velmi příznivého počasí se v Chebu konal 4. ročník akce Valdštejnova desítka. Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se nejdříve běžel dětský závod (výsledky přineseme do konce týdne), v 16:30 pak Albrecht z Valdštejna odstartoval závod, ve kterém všichni běžci zároveň vyběhli na trať 5 km, štafetu i hlavní disciplínu, kterou byl běh na 10 km.

Na trať kromě několika stovek běžců vyběhli i slavné běžecké osobnosti. Mezi nimi nechyběli Soňa a Míša Hrabcovi z Running2.cz, fitness blogerka Andy Pavelcová, slovenská herečka Lenka Vacvalová nebo přední trenérky projektu Mattoni Freerun Petra Heřman a Lucie Síbrová. Vydatnou stopu v Chebu zanechala usměvavé Lenka Vacvalová, která vyhrála svou věkovou kategorii v běhu na 10 km.

Absolutním vítězem Valdštejnovy desítky 2018 se stal Ondřej Jadlovský, ženskou vítězkou se stala Beate Schlyo. Na pětikilometrové verzi tratě se absolutním vítězem stal René Zoaitter z PROFI SPORT Cheb. Ze stejného týmu je i ženská vítězka na 5 km a tou byla Alena Srogoňová. Štafetu pak vyhrála dvojice z týmu New Roll Runners Václav Bechiňský a Tomáš Tvaroužek.

Výsledky jednotlivých kategorií naleznete zde

24.8.2018

Valdštejnova desítka 2018 je tu, máme pro vás poslední informace před startem!

Rok utekl jako voda a Cheb se těší na další běžeckou horečku. V neděli 26. srpna se na náměstí sejde několik stovek běžců z deseti zemí světa, aby společně zdolali závod Valdštejnova desítka 2018. Pojďte si s námi projít poslední informace před startem

Zázemí

náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapy.cz)

Program

  • 14:00-16:00 registrace a prezentace závodníků
  • 15:00-15:30 start dětských závodů na 500 m a 1 000
  • 16:30 start hlavního závodu (5 km, 10 km, štafeta)
  • Vyhlášení po doběhu závodu na 10 km

Doprava a parkování 

Náměstí a některé přilehlé uličky budou v den závodu uzavřené. Na náměstí tedy nebude možné v těchto dnech parkovat. Omezeno bude i zásobování, které bude možné v těchto dnech od 7.00 do 9.00 hodin.

Parkovat lze zdarma hned na několika parkovištích v dostupném dosahu od náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (mapa míst k parkování)

Výdej startovních čísel 

Výdej startovních čísel proběhne v den závodu od 14:00 do 16 hodin. Prosíme účastníky, aby nenechávali prezentaci ani novou registraci na poslední chvíli

Občerstvení

Pro všechny účastníky bude připraveno bohaté občerstvení na trati i v cíli. Součástí zázemí bude i stánek s občerstvením a točeným pivem, palačinky a dobroty pro děti.

Prezentace a registrace

Prezentaci před závodem splní předem zaregistrovaní běžci ve stánku s názvem Online registrace. Nově příchozí se budou hlásit ve stáncích Nové registrace, kde obdrží přihlášku, kterou vyplní u stolu a předají u registrací.

Čip a umístění startovního čísla

K měření závodu bude použit jednorázový čip, který bude umístěný na rubové straně svého startovního čísla. Čip nemusíte po závodu tedy vracet. Online registrovaní naleznou své startovní číslo naleznete ve startovní obálce, kde se budou také nacházet spínací špendlíky pro uchycení čísla na váš dres. Číslo s čipem je nutné mít na přední části vašeho oděvu.

Start závodu

Prosíme, abyste se před startem svého závodu zařadili včas do koridoru (cca. 10 minut před startem).

Řazení do startovního koridoru

Nabízíme možnost řazení do startovního koridoru podle časových předpokladů účastníka. Řazení bude záležet na rozhodnutí samotného účastníka. Startovní „bloky“ budou označené transparenty a páskou.

Limit pro měření času

Závodník musím uběhnout svou trať do max. 01:30:00

Úschovna

Od 14 do 18 hodin bude v zázemí fungovat hlídaná úschovna. Naleznete ji hned vedle šaten.

Trasa

Tombola

Součástí vyhlášení bude i losování tomboly o ceny. Na připravené papírky napiště své jméno a vhoďte papírek do osudí.

19.8.2018

Online registrace na Valdštejnovu desítku 2018 ukončeny, na místě bude k dispozici ještě několik startovních čísel

Dnes byla ukončena možnost výhodné online registrace na letošní ročník závodu Valdštejnova desítka, který proběhne 26. srpna v historickém centru města Cheb. Registrační formulář na internetu využilo přes 300 běžců z 10 zemí světa. Několik startovních čísel bude k dispozici ještě i na místě za vyšší startovné.

Běžci z celé České republiky, ale i z deseti dalších zemí světa. Tak prozatím vypadá startovní listina letošního ročníku Valdštejnovy desítky. Rozšířit ji ještě budou moct zájemci i při registraci na místě, která se spustí v den závodu a to ve 14 hodin na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Na hlavní trať 10 km bude k dispozici přibližně 150 volných čísel, na poloviční verzi závodu zbývá 90 startovních čísel a na štafetu se může na místě přihlásit ještě 40 týmů. Registrace na dětské závody jsou možné pouze na místě. Doporučujeme všem zájemcům o startovní číslo zaregistrované na místě, aby nechávali svůj příchod na poslední chvíli. Znovu opakujeme, že registrační stánky se otevřou ve 14 hodin.

23.7.2018

10 důvodů, proč běžet v Chebu Valdštejnovu desítku!

Známe to také. Často se dlouho rozhodujeme a hledáme důvody, proč se zúčastnit zrovna toho a toho závodu. My jsme se rozhodli vám ulehčit rozhodování a vybrali jsme pro vás 10 důvodů, proč se zúčastnit Valdštejnovy desítky 2018 v Chebu (28. srpna).

1. Historické centrum

Většina trasy Valdštejnovy desítky 2018 vede uličkami historického centra města Cheb, které se v roce 2014 stalo historickým městem roku. Na trase se tak můžete těšit na malebný Špalíček na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, Františkánský klášter, budovu knihovny, opevnění města, Hrad Cheb a další zajímavé historické stavby.

2. Sportovní odpoledne pro celou rodinu

Valdštejnovy desítky se může zúčastnit opravdu každý!  Připraven bude i doprovodný program. Nejen běžci si v zázemí na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad najdou to své.

3. Dětský závod

A nezapomeňte s sebou vzít své děti. Na programu závodního dne jsou i juniorské kategorie 0-4 roky (500 m), 5-6 let (500 m), 7-9 let (1000 m), 10-12 let  (1000 m) a 13-15 let (1000 m).

4. Občerstvení 

Po celou dobu bude v zázemí fungovat občerstvení. Voda k pití bude k dispozici zdarma po celou dobu programu. Na tržišti pak bude k dispozici několik stánků s nápoji a občerstvením.

5. Účastnická tombola o ceny

Každý účastník má šanci na vítězství! Když ne v běhu, tak alespoň v tombole. Hned po vyhlášení bude vylosováno 20 výherců hodnotných cen.

6. Účastnická medaile

Na každého běžce v cíli bude čekat účastnická medaile. Její podobu vám ukážeme úvodem srpna

7. SMS výsledkový servis

I letošní závod bude měřen čipovou technikou, kterou nám zajišťuje firma Irontime. Pokud do přihlášky vyplníte vaše číslo, chvilku po vaše doběhu vám přijde SMS zpráva s výsledkem.

8. Komfortní zázemí

Přímo v zázemí závodu naleznete vše, co k hladkému průběhu závodu potřebujete. Věci si můžete uschovat v hlídané úschovně, obléct se můžete v kryté šatně. Pár metrů od zázemí budou k dispozici toalety.

9. Elektronická fotografie pro každého

Ano, na oficiálních fotografiích ze závodu by se měl najít opravdu každý. Postará se o to tým fotografů Tomáše Grubera – oficiálního fotografa Rozběhnito.cz. Fotky ze závodu budou zveřejněny max. 2 dny po závodu.

10. Dorazí i samotný Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna

Valdštejnovu desítku letos opět navštíví i sám slavný vévoda Albrecht z Valdštejna. Jeho ztělesnění nám zařídí skupina scénického šermu Rectus (více o Rectus).

Výhodné online registrace končí již 19. srpna. Neváhejte se proto registrovat pod tímto odkazem

12.7.2018

Vítěz loňské Valdštejnovy desítky a mistr republiky v běhu na 100 km Štěpán Boháček:“Celá atmosféra závodu je pro mě i emočně silná.“

Loňský ročník závodu Valdštejnova desítka od Rozběhnito.cz vyhrál chebský rodák Štěpán Boháček, který byl nejrychlejší na hlavní desetikilometrové trati. Svou stoupající formu dokonce letos v březnu přetavil v obrovský úspěch, kdy na mistrovství republiky v běhu na 100 kilometrů za sebou nechal ultramaratonská esa Daniela Orálka či Radka Brunnera a doběhl si pro titul mistra České republiky. Jak Štěpán Boháček vzpomíná na svůj loňský úspěch na domácí půdě a zda se chystá na trať historickým Chebem i letos se dozvíte v rozhovoru pro Rozběhnito.cz.

Minulý rok jste vyhrál náš závod Valdštejnova desítka, jak se Vám závod líbil a jak na něj vzpomínáte?

Valdštejnova desítka je pro mě velkou událostí. A to nejen sportovní, ale i společenskou. Je to příležitost pozdravit spoluběžce, se kterými jsem ve spojení jen virtuálně. Celá atmosféra závodu je pro mě i emočně silná. Jak pro rodilého Chebana, tak pro obyčejného běžce. Prostě srdcovka. Z loňského ročníku mám jen výborné vzpomínky.

Plánujete běžet i letošní ročník a na co by jste nalákal další běžce, kteří si ještě nejsou jist, zda náš závod běžet?

Letošní účast v plánech určitě mám. Nevím, co by se muselo stát, abych vynechal. Valdštejnova desítka je opravdu jedinečná. Opět se těším. Podle letošní reklamní kampaně očekávám start tak ve třech vlnách 🙂 Myslím, že svého soupeře najde každý a všichni si zazávodí. I taky sebe sami otestují. Trať celého závodu je totiž hodně rozmanitá. Kopečky, seběhy, schody, tartan, štěrk, asfalt, tráva i dlažební kostky. A kdo nebude chtít úplně závodit, může od terénu zvednout hlavu a kochat se historickou částí Chebu.

Jaké závody ještě letos plánujete a máte pro letos nějakou svojí osobní výzvu?

Krom několika dalších závodů, mám letos v plánu ještě jeden důležitý závod. A to hned pár dní po Valdštejnské desítce. Po vítězství na MČR na 100 km jsem se kvalifikoval na MS v Chorvatsku. Na tento závod soustředím mé tréninky, takže si možná dám Valdštejnskou desítku volněji, ale desetkrát 🙂

Máte za sebou spoustu závodů, jaký pro Vás byl nejtěžší a proč?

Jeden z nejtěžších závodů byl pro mě závod Lavaredo 120 km 5800 m+. Tam jsem si sáhl opravdu na dno. Náročností terénu a né úplně dobrou přípravou jsem se slušně vytrestal. Tam se musím ještě vrátit 🙂 Jinak každý závod je v podstatě těžký, když do něj dáte všechno.

Ročně naběháte tisíce kilometrů, co by jste poradil běžcům , jak si udržet kondici?

Na udržení dokonalé kondice nebudu asi ten nejlepší kouč. Jsem znám tím, že si běhám jak chci, kdy chci a co chci. Nelimitují mě žádné tréninkové plány ani pípající hodinky. To bych v dnešní přemoudřelé a přetechnizované době doporučil všem. Poslouchat raději tikot svého těla, mít jasnou hlavu a nehledat důvody proč to nejde. A umět se pochválit i za nevydařený trénink 🙂

 

Více informací o závodu Valdštejnova desítka se dozvíte po kliknutí na tento odkaz

24.6.2018

Organizátor Valdštejnovy desítky Michal Ouřada: “ Jsme moc rádi, že náš závod láká i takové osobnosti, které kolem sebe utvářejí běžeckou komunitu jako my.“

V neděli 26. srpna zachvátí historické centrum Chebu opět po roce běžecká horečka. Pitoreskní uličky, parky a sportovní areál se na jeden den v roce otevřou stovkám běžců z ČR a zahraničí, aby mohli absolvovat 4. ročník populárního běhu Valdštejnova desítka. O tom a o mnohém dalším jsem si povídal s pořadatelem Michalem Ouřadou.


Michale, prozradíš nám, jaké tratě běžce v Chebu letos čekají a kudy povedou?

Plánování letošního ročníku Valdštejnovy desítky nám mírně komplikovalo hned několik rekonstrukcí ulic, které v době konání závodu město bude vykonávat. Trasa se proto oproti loňskému ročníku tedy mírně změní, běžci ale díky tomu zase poznají další zajímavé zákoutí historického centra nádherného Chebu. Na běžce čeká tradiční deseti kilometrová trať, která bude rozdělena na dvě kola po pěti kilometrech. Již od loňského ročníku mohou běžci absolvovat i zkrácenou verzi desítky, a to pět kilometrů. Novinkou letošní sezony bude týmová štafeta 2×5 km. Trať běžce provede z náměstí uličkami historického Chebu, proběhnou se po světovém unikátu, kterým je „zlatá“ dráha v moderním sportovním areálu u řeky Ohře, míjet budou také dominantní hradby chebského hradu. Pokud se někteří běžci nebudou chtít honit s časem, trať pro ně bude určitě zajímavým turistickým zážitkem.

Dočkají se účastníci závodu nějakých novinek?

Jak jsem již psal v otázce výše, velkou novinkou bude týmová štafeta 2×5 km. Nově se závod na 5 i 10 km poběží zároveň ve stejný čas. Dětské kategorie budou nově rozdělené na dva závody, a to na 500 m pro ty menší (kategorie 0-6 let a 7-9 let) a na 1 000 m (kategorie 10-12 let a 13-15 let). Na spoustu novinek se mohou závodníci těšit i v zázemí a na trati. Na překrásném náměstí Chebu vyroste velkoplošná obrazovka, malý trh a závod oživí i živá muzika.

Bude závod opět čipově měřený?

Díky spolehlivé firmě Irontime bude i letošní ročník měřen za pomocí čipové techniky. I zde máme velkou novinku, která měla být zavedena i na loňském ročníku, ale letos už se ji běžci opravdu dočkají. K měření závodu jim tentokrát pomůže jednorázový RFID čip, který se nemusí vracet. Bude umístěn na zadní straně závodního čísla.

Proslýchá se, že na Valdštejnovu desítku dorazí běžecké osobnosti. Na koho se v Chebu můžeme těšit?

Již od loňského ročníku zveme na náš závod známé tváře běžecké komunity. Ambasadory letošního ročníku jsou Míša a Soňa Hrabcovi, známí také jako Running2.cz. Jedná se o nejznámější běžecký pár u nás. Jejich inspirativní články čtou tisíce běžců. Letos si dokonce řekli své ano v polovině pražského půlmaratonu. Trať historickým centrem města Chebu proběhne i známá slovenská herečka a moderátorka Lenka Vacvalová, která je vášnivou běžkyní. Letos dokonce zvládla trať z Košic do Bratislavy za 11 dnů. Další osobností, kterou v Chebu přivítáme, je známá fitness blogerka Andy. A za zmínku stojí určitě i účast předních trenérek projektu Mattoni FreeRuns a tzv. Holek z plakátu Petry Heřman a Lucie Síbrové. Jsme moc rádi, že náš závod láká i takové osobnosti, které kolem sebe utvářejí sebe běžeckou komunitu jako my.

To nejsou v běžecké komunitě zcela neznámá jména. Budou mít běžci možnost se s nimi také neformálně setkat? Co v tomto ohledu připravuješ?

Určitě bychom běžcům rádi nabídli se svými běžeckými idoly setkat i mimo závod. Proto plánujeme na sobotní večer před závodem setkání s těmito osobnostmi. Na náměstí chceme uspořádat panelovou diskuzi o běhu a trať Valdštejnovy desítky si zaběhnout nanečisto. Bude to také taková oslava pěti let od založení Rozběhnito.cz.

To nás čekají opravdu pestré zážitky. Můžeš nám prozradit, jak náročná je organizace takovéhoto běžeckého závodu a jak postupují přípravy?

Běžcům chceme v Chebu vytvořit podmínky, které znají z těch největších podniků v Evropě. Proto je organizace Valdštejnovy desítky určitě velice náročná. Víceméně hned po konci loňského ročníku začaly přípravy toho letošního. O tyto přípravy se zhruba do konce června staráme ve třech lidech. Teď už se rozbíhá masivní propagace a jednotlivé úkoly budou delegovány na další pomocníky. V den závodu by se kolem organizace akce mělo pohybovat cca 70-80 lidí. Náročný bude závod i po finanční stránce. Významně nám pomůže město Cheb a některé regionální firmy. Zbytek rozpočtu si musíme pokrýt sami a samozřejmě většinová část bude pokryta ze startovného.

Na co bys rád tedy pozval běžce do Chebu?

Běžce bych tímto rád pozval na nevšední běžecký zážitek s možností proběhnout si ulice města s téměř tisíciletou historií, velice komfortní zázemí a přátelskou atmosféru.

Michale, děkuji za rozhovor a budu se těšit na srpnové běžecké klání.

Registrace a více informací o závodu Valdštejnova desítka 2018 naleznete po kliknutí na tento odkaz

 

Pavel Sýkora

27.2.2018

Slovenská herečka a moderátorka Lenka Vacvalová:“Valdštejnovu desítku ráda pojmu jako rychlý výlet Chebem.“

Lenka Vacvalová, slovenská herečka a moderátorka s odzbrojujícím úsměvem je také velmi známou běžkyní v Česku i na Slovensku a běh ji postupně dovedl na ty nejtěžší ultra běhy u nás. V srpnu si tato energická žena odskočí do historického Chebu, kde si společně s námi zaběhne Valdštejnovu desítku. Jak Lenka začala milovat běh v horách a jak se těší do Chebu? To se dozvíte v rozhovoru. 

Ahoj Leni, ještě jednou moc děkujeme za přijetí pozvání na běžecký závod Valdštejnova desítka 2018 v Chebu a první otázka na tebe bude směřována rovnou k této akci. Jak se těšíš do Chebu?

V Chebu jsem nikdy nebyla, takže to pro mne bude hlavně výlet a příjemně strávený čas. Valdštejnova desítka se zdá být jako milá akce, takže jsem ráda, že ji můžu svou účastí trochu podpořit nebo zviditelnit.

A teď tedy něco o tobě, jsi velmi akční žena – moderování, herectví a běhání, co z toho tě momentálně naplňuje nejvíce?

Nedá se to tak úplně srovnávat. Moderování a herectví je moje práce, a běh, to je můj obrovský koníček. Oboje miluju a naplňuje mě to, ale každé jinak. Díky práci kterou mám, se můžu běhání věnovat v takové míře jak se mu věnuju a i když se to může na první pohled zdát neslučitelné, pro mne je to ta nejlepší kombinace.

Co tě vlastně přimělo začít běhat na takové úrovni a jaké jsou tvé letošní běžecké plány?

Všechno přišlo postupně a přirozeně. Nikdy jsem neměla v plánu běhat ultra nebo horské traily. Kdyby mi ještě na začátku minulého roku někdo řekl, že poběžím stovku, tak bych mu řekla, že je blázen. Ale čím víc času jsem trávila běháním a čím častěji jsem byla v horách, tím víc jsem objevovala, jak moc mě to naplňuje. Asi, jak se říká, s jídlem roste chuť…A teda ta moje chuť vzrostla do obrovských rozměrů, v podstatě do absolutní změny životního stylu a priorit. Tenhle rok si chci, stejně jako ten minulý, především užít. Ano, poběžím pár závodů, jsem zaregistrovaná na Ještěd Skyrace, Pražský maraton, Krakonošovu stovku, Tatranskou Šelmu Vertical, dám si první skymarathon v Dolomitech, ale pro mne je stejně nejdůležitější ten čas strávený bez startovního čísla. Proto chci být co nejvíc v horách a jen tak běhat pro radost a pro výhledy.


Jaký závod či výzva pro tebe byla kdy nejtěžší? Plánuješ letos nějakou běžeckou výzvu?

Všechny výzvy i závody, co jsem zaběhla byly v daný moment nejtěžší, ale euforie tu námahu hodně vytěsnila. Jeden opravdu těžký moment se mi do paměti vryl…a to krize na 75. kilometrů Pražské stovky. Bylo to moje první ultra, takže jsem nevěděla co mám čekat. Byla to krize, která neměla s nohama nic společného a překonat ten boj s hlavou byl pro mne dost intenzivní moment. Ale pak i ten úžasný stav běžecké nirvány, který přišel po ní. Tenhle rok mám v plánu zatím dvě výzvy, ale ještě o nich nechci moc mluvit, v tomhle jsem trochu pověrčivá. V každém případě budu moc ráda, když budete u nich.

Máš nějaké rituály před běžeckými závody? Či nějakou dobrou rádu co dělat před závodem, aby se člověk cítil dobře a vydal ze sebe maximum?

Aby se člověk během závodu cítil dobře, měl by mít hlavně natrénováno a umět objektivně posoudit, na co má. Zeptat se sám sebe: trénoval jsem poctivě, dal jsem do přípravy to nejlepší a hlavně, dělám to sám pro sebe, a ne proto, abych někomu něco dokazoval? To je pravidlo, kterým se řídím od první chvíle co běhám a považuji to za nejlepší, nejen předzávodní radu.

Ted se opět vrátíme k akci Valdštejnova desítka. Deset kilometrů bude pro tebe asi lehké zvládnout, půjdeš do toho naplno nebo si spíš budeš chtít závod užít a pokochat se městem Cheb?

Hodně lidí se pousměje když to řeknu, ale pro mně je desítka těžký závod. Nejsem zase nějak moc rychlá, ale naštěstí jsem hodně vytrvalá. A při představě, že mám několik desítek minut udržet tempo čtyři minuty na kilometr, se mi dělají mžitky před očima. Takže moc ráda pojmu tenhle závod jako rychlý výlet Chebem. Anebo kdyby někdo hledal vodiče od padesáti minut a výš, hlásím se 🙂

Lenka Vacvalová na Instagramu 

Více o závodu Valdštejnova desítka naleznete po kliknutí na tento odkaz

Facebook událost Valdštejnova desítka 2018

 

Scroll to top
X