Za měsíc je tu jaro a s ním i zlatá doba běžecká!

Za měsíc je tu jaro a s ním i zlatá doba běžecká!

21.2.2019 Vyp Od admin

Počasí posledních dnů nás upozorňuje, že už se to blíží. Dny se prodlužují a ve vzduchu už je cítit jaro. Je nejvyšší čas se připravit. Jarní běžecké kurzy pro ženy Jdu běhat (www.jdubehat.cz) začínají už 20. 3. v Praze a 2. 4. v Brně.  Ještě nikdy nebylo na výběr z tolika lokalit a kurzů v Praze a v Brně.

Nástup jara s sebou nese příslib teplejšího počasí, delších dnů a rozkvetlých parků. To vše nahrává běžcům a běžkyním, ať už těm celoročním, nebo těm sezonním, kteří se právě probouzejí ze zimního spánku, aby nazuli tenisky a vyběhli. Zároveň jaro láká i takové, kteří se doposud běhu vyhýbali. Jenže… když už se odhodlají a vyběhnou, tak to často končí fiaskem – běh naruší píchání v boku, nereálná očekávání v podobě uběhnutí 10 km v kuse na první dobrou apod.

Do začátku je dobré mít parťáka, nebo běžeckou skupinu, která pomůže nejen s motivací. Ještě lepší je účast na běžeckém kurzu, kde kromě motivace nechybí profesionální vedení trenérem. Nejen začínajícím běžkyním pomůže účast v běžeckých kurzech pro ženy Jdu běhat. V kurzu se běžkyně naučí správnou běžeckou techniku a díky skupině a trenérovi je silnější motivace u běhání vydržet. Během 10ti týdenního kurzu se snadněji vytvoří návyk a pro některé se běhání stane jejich životním stylem.

Jarní kurzy Jdu běhat budou probíhat v desítce zázemí v Praze, kromě tradičních zázemí ve Stromovce, na Hvězdě, v Prokopském údolí, v Divoké Šárce, v Kunratickém lese, a od loňského podzimu také na Černém Mostě, budou k dispozici čtyři nová zázemí, a to v Letňanech, v Modřanech, v Hostivaři a na Pražského povstání. V Brně otevíráme nově kurzy v lokalitě Komárov a samozřejmě kurzy dále probíhají v Lužánkách a Athroposu.

Na kurzech si na své přijdou úplné začátečnice v kurzech “První běžecké kroky” a “Nauč se uběhnout 5 km”. Pro ty, které už uběhnou alespoň 5 km je na výběr z pokročilých kurzů od “Vypiluj si pětku” až po “Vypiluj si půlmaraton”. Také přinášíme dvě jarní novinky a velmi oblíbené speciální kurzy.

Jarní novinky a speciální kurzy

  • Pětka pro zralé dámy: všechny běžecké kurzy jsou vhodné pro ženy 50+, avšak tento je určený výhradně pro ně.
  • Nauč se běhat s kočárkem: pro ženy, které se chtějí dostat po narození dítěte zpátky do formy.
  • Delší běhy v poklidném tempu: v jarním speciálu vyběhneme za zajímavými místy v Praze, tento kurz navazuje na adventní výběhy za Vánoční atmosférou a novoroční běhy za filmovými lokacemi.
  • Trail kurz v Divoké Šárce: v tomto kurzu běháme přírodou po stezkách do krásného prostředí Divoké Šárky.

Víkendový kurz “Jdu běhat na dovolené”

O víkendovém kurzu 7. – 9. 6. 2019 společně vyběhneme do přírody, součástí bude běžecké posilování a videotrénink, program doplníme také výletem s možností koupání. Program bude nabitý, nicméně v pohodovém dovolenkovém duchu.

V rámci víkendového kurzu si běžkyně mohou vybrat “Nauč se běhat na dovolené” – pro běžkyně, které mají za sebou už měsíc pravidelného běhání a uběhnout 20 minut v kuse, nebo “Vypiluj si běh na dovolené” – pro středně pokročilé běžkyně, které běhají alespoň 7 km v tempu kolem 6:30 min/km.

Jarní akce “Jdu běhat poprvé”

Pro ty, které si chtějí vyzkoušet ukázkový běžecký trénink zdarma pořádá Jdu běhat jarní akci “Jdu běhat poprvé”. V Praze mohou zájemkyně dorazit 4. 4. 2019. V Brně se bude akce konat 26. 3. 2019. Na akci “Jdu běhat poprvé” si vyzkoušíte, jak probíhá trénink Jdu běhat pro začínající běžkyně. Získáte tipy a informace, které se hodí do běžeckých začátků.

Akce “Jdu běhat poprvé” je určena pro:

  • každou, která chce začít běhat a váhá, jak na to,
  • všechny, které se chtějí o běhu a Jdu běhat něco dozvědět.

Pokud vás láká běhání můžete se rovnou přihlásit do jarního kurzu a začít se těšit na pravidelnou dávku endorfinů. Zapsáním do kurzu Jdu běhat získáte sérii 10 propracovaných tréninků 1x týdně v délce 75 minut pod vedením zkušeného trenéra v malé skupině běžkyň. K tomu příjemné zázemí se šatnou, sprchou, možnost náhrad zameškaných tréninků a hlavně přátelské prostředí, kde ví, že nejdůležitější je, aby běhání přinášelo radost.

Jdu běhat pořádá celoročně pravidelné 10-týdenní běžecké kurzy, ať už pro ty, co s běháním začínají, nebo ty, co už ví, že běhání chtějí mít součástí života. První jarní kurzy Jdu běhat začínají 26.3. v Praze a 2.4. v Brně. Stačí vám jen tenisky, zbytek vás naučí na kurzu!

 

Další informace Vám poskytne

 

Jana Šobrová

Marketing, PR

T: 724 158 185

E: jana@jdubehat.cz

 

Helena Suchomelová

Zakladatelka, spolupráce

T: 774 282 883

E: helena@jdubehat.cz