Valdštejnovu desítku 2019 v Chebu ovládl Robin Šemotl z Mariánských Lázní. Mezi ženami byla nejrychlejší Ulriche Schwalbe z německého Plavna.

Valdštejnovu desítku 2019 v Chebu ovládl Robin Šemotl z Mariánských Lázní. Mezi ženami byla nejrychlejší Ulriche Schwalbe z německého Plavna.

1.9.2019 Vyp Od admin

V neděli 1. září se v Chebu konal již pátý ročník závodu Valdštejnova desítka 2019. V historickém centru se celkově sešlo přes 400 závodníků a na hlavní trati 10 km se nejlépe dařilo Robinu Šemotlovi Mariánských Lázní. Mezi ženami náročnou trať ovládla Urliche Schwalbe.

Malebné historické jádro města Chebu se dnes proměnilo v běžeckou arénu. Do západočeského města se sjeli účastníci ze všech koutů České republiky i dalších zemí (Německo, Slovensko, Polsko, Ukrajina). Závodní den před světoznámým Špalíčkem odstartovaly nejmladší děti, které si zazávodily na okruhu kolem náměstí. Následně je na startovní čáře vystřídaly starší dětí, které si pro změnu zaběhly dvě kola. Každé dítě se dočkalo zlaté čokoládové medaile a nejlepší děti dostaly i pravé medaile. Po dětském závodu účastníky přivítala populární dvojice Míša a Soňa z Running2.cz, kteří byli letos opět ambasadory celého závodního dne. Těsně před startem se mohli závodníci rozhýbat pod vedením holek z FitFab strong, které si do Chebu přijely také zaběhat.

Start hlavních závodu proběhl přesně v 16 hodin a do ulic historického centra města i přilehlého okolí se vydalo přes 400 běžců. Na náročné trati, která účastníky zavedla i do rekreačního areálu Krajinka si nejlépe vedl Robin Šemotl. Nesmíme zapomenout ani na nejlepší ženu závodu. Tou se v Chebu letos stala Ulriche Swalbe z německého Plavna.

Všechny výsledky závodu Valdštejnova desítka 2019