Běžci k běhu přidají i několik zajímavých překážek, chystá se další ročník závodu O pohár Fridricha Barbarossy

Běžci k běhu přidají i několik zajímavých překážek, chystá se další ročník závodu O pohár Fridricha Barbarossy

23.9.2019 Vyp Od admin

V sobotu 28. září 2019 proběhne v areálu chebského hradu a jeho okolí čtvrtý ročník překážkového závodu z dílny Rozběhnito.cz. Účastníci se mohou těšit na tříkilometrovou trasu, která bude zpestřena překážkami. Letošní novinkou jsou týmy rodič a dítě.

Celá akce začne v sobotu 28. září od 13 hodin, kdy na nádvoří chebského hradu proběhnou registrace a prezentace zájemců o běh. Na účastníky čeká tříkilometrová trať a patnáct překážek, které budou muset překonat. Hned v úvodu na ně čeká proběhnutí kasemat hradu a z hradního opevnění vběhnou přes železný turniket přímo do areálu Krajinka, kde se budou nacházet přeskoky i pole z pneumatik. Po překonání bariér se běžci rozeběhnou až na hráz přehrady Skalka a cestou zpět k hradu budou muset překonat další překážky jako například rouru, svah, kladinu, bambusové kličkování nebo různé podlezy.

Zajímavou částí trasy je proběhnutí unikátních kasemat chebského hradu

Letošní novinkou jsou rodičovské týmy s dětmi, které bude tvořit jeden rodič a jedno až tři děti do 15 let věku. Další vyhlašované kategorie budou jednotlivci u mužů i žen. Startovné pro jednotlivce je za 120 korun, pro rodinné týmy (rodič a dítě) pak 200 korun. Startovné obsahuje možnost startu v závodu, bohaté občerstvení, volný vstup do areálu hradu, zajištění trasy u překážek a pamětní elektronický list.

Kapacita závodu je omezená na 120 účastníků a možnost registrovat se na závod je i přes online formulář (naleznete tady). Závodníci budou startovat chronologicky za sebou podle startovního čísla.

Trasu a více informací o závodu naleznete tady (klikni)