Chebský závod Valdštejnova desítka bude usilovat o nejvyšší známku kvality udělovanou Českým atletickým svazem

Chebský závod Valdštejnova desítka bude usilovat o nejvyšší známku kvality udělovanou Českým atletickým svazem

1.10.2019 Vyp Od adminZávod Valdštejnova desítka 2019 se běžel teprve před měsícem, již nyní ale probíhají úvodní přípravy na následující ročník. Ten by měl být klíčovým v pozvednutí své prestiže. Jako organizátoři závodu zažádáme o certifikaci trati i závodu od Českého atletického svazu. 

Závod Valdštejnova desítka má za sebou již pětiletou historii a následující ročník (běží se 29. srpna 2020) se pokusí posunout na další metu. Zmíněnou metou bude žádost, kterou vyšleme v průběhu příštího jara na Český atletický svaz. Jedná se o žádost na certifikát k trati i organizaci závodu. Držitel tohoto certifikátu zaručuje standart kvality a bezpečnosti závodu. „Systém kritérií pro udělení certifikátu má celkem čtyři stupně a my se pokusíme na první pokus získat hned ten nejvyšší, což je stupeň jedna. Tento stupeň běžcům zajistí vysokou kvalitu organizace závodu i podobu zázemí. Stupeň jedna má velice přísné podmínky a již nyní vybíráme další členy organizačního týmu, kteří by nám pomohli chebský závod dostat mezi nejkvalitnější běžecké podniky v České republice i v Evropě,“ uvedl ke snaze o získání certifikátu předseda našeho spolku Michal Ouřada.

K získání certifikátu o kvalitě závodu se váže i certifikát trati. O ten Rozběhnito.cz požádá již na jaře, kdy dojde k přeměření trati a doufáme, že i k vystavení protokolu, který zaručí přesnou délku trati závodu na 5 a 10 km.

Kromě kvalitního zázemí budeme muset splňovat i normy v organizaci. Závod bude například poprvé probíhat v souladu s pravidly Českého atletického svazu pro běhy mimo dráhu. Změna se dotkne i věkových kategorií, které budou nově určené v souladu se soutěžní brožurou vydanou Českým atletickým svazem.

Pokud by měl někdo zájem stát se součástí organizačního týmu a chtěl by nám pomoci k získání prestižního ohodnocení, ať neváhá a napíše na email email@rozbehnito.cz.

Redakce Rozběhnito.cz z. s.