Michal Ouřada:“Vnímám, že se z běžců našeho seriálu stala pevná komunita, a tak je atmosféra na každém závodu velmi přátelská.“

Michal Ouřada:“Vnímám, že se z běžců našeho seriálu stala pevná komunita, a tak je atmosféra na každém závodu velmi přátelská.“

23.1.2018 Vyp Od admin

V únoru začíná třetí ročník běžeckého seriálu Noční běhy Chebskem. Jak se takový nápad zrodil?

Nápad se zrodil v roce 2015 při večerním výběhu s čelovkou. Postupně jsme vymysleli, že by se z akce mohl stát seriál, který by běžce dovedl na několik míst na Chebsku.

Od února do října objíždíš s běžci města a malé obce Chebska. Jaká v nich panuje při závodech atmosféra? Není to všude tak trochu stejné, když běháte v noci?

Ano, běžci za toto období navštíví celkem 7 různých míst. Vnímám, že se z běžců našeho seriálu stala pevná komunita, a tak je atmosféra na každém závodu velmi přátelská. S polovinou startovního pole se již známe i osobně a je výborné, že se díky našim závodům můžeme s těmito skvělými lidmi několikrát za rok potkat. Každý závod je specifický a jsme za to moc rádi. Proto se i snažíme některá místa měnit. Není to proto, že by se nám tam nelíbilo. Je to proto, abychom běžce zavedli na co nejvíce míst, které by jinak třeba nikdy nenavštívili. A že těch krásných míst je v našem regionu opravdu hodně.

Jak se na závody dívají místní, kteří na venkově třeba ještě nikdy běžecký závod nezažili? Víš, jestli takový závod nevnímají jako rušivý element. Přijdou se na vás podívat, nebo se také účastní?

Je to různé. V minulých ročnících jsme byli nadšeni z přístupu obyvatel především v Plesné a v Lubech. Atmosféra v těchto obcích je opravdu super a závodem hodně žijí i místní. V Dřenicích moc obyvatel není, ale zase tam našim závodem ožije velice pěkný areál koupaliště. Ve Františkových Lázních jsme zase zajímavostí pro lázeňské hosty. Každé místo má opravdu svou specifickou atmosféru a věříme, že jsme určitým zpestřením na všech místech, které navštívíme. A pokaždé se závodu zúčastní někdo nový z daného místa, což nás opravdu těší.

Lidé se tedy mohou zúčastnit třeba jen náhodně jediného závodu. Co je ale potřeba k tomu, aby mohli bojovat o pozice v celém seriálu?

Kdo chce zabojovat o pozice v celém seriálu, musí se zúčastnit minimálně čtyr závodů a nasbírat dostatečný počet bodů. Letos jsme bodovací systém změnili. Ženy s muži už si body brát nebudou. Každá tato kategorie bude bodována zvlášť.

Která města navštívíte letos a na jaké novinky se mohou běžci těšit?

Každý rok se snažíme běžce zavést na jiná místa a jinak tomu nebude ani letos. Na seznam závodů jsme zařadili nově Třebeň, kde seriál zahájíme ,a Aš. Novinek bude spousta. Seriálu jsme dali úplně novou „brandovou“ tvář, která by nám měla pomoct v propagaci akce. Co se týče samotných závodů, tak nejvýznamnějšími novinkami je výše zmíněný bodovací systém a zařazení nové kategorie M29 a Z29. Novinky jsme připravili i pro děti, které nově budou také sbírat body ve svém miniseriálu.

A na co se při pořádání seriálu těšíš Ty?

Na tu partu skvělých lidí a atmosféru. Přiznám se, že pořádat takový seriál je pěkná dřina, ale mě to naplňuje a vždy po každé akci jsem přesvědčen, že to stojí za to. Samozřejmě i díky mému týmu dobrovolníků. Těm bych chtěl velmi poděkovat za odvedenou práci a vzkázat, že jsou moje pravá ruka!

 

První závod nového ročníku jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem se koná 24. února v Třebeni. Více informací na www.nocnibehychebskem.cz

 

Pavel Sýkora