30.1.2018

Ambasadoři Soňa a Míša z Running2.cz:“Rádi se o naše zkušenosti podělíme, aby všichni byli na závod co nejlépe připraveni, a také aby věděli, co stojí za to v Chebu vidět.“

Soňa a Míša z oblíbeného běžeckého projektu Running2.cz budou opět v pozicích ambasadorů  na jedné z největší běžeckých akcí v Karlovarském kraji Valdštejnovy desítky 2018. Jak se do Chebu těší a na co z loňského ročníku nejraději vzpomínají? To se dozvíte v rozhovoru.

Váš internetový projekt Running2.cz je velmi oblíbený, jak vnímáte vzrůstající popularitu a kam chcete dále směřovat?

Naším blogem se nám spojily dva naše velké koníčky – běhání a psaní. Když vás něco baví, tak to jde vidět i na výsledku a vnímají to tak i naši čtenáři. Máme velkou základnu skalních fanoušků, jsme jakási komunita. Známe se a potkáváme se na závodech a běžeckých akcích a to je to, co nás na tom baví ještě více. Do budoucna bychom se chtěli věnovat našim běžeckým projektům naplno. Nejlepší je přece práce, která je i koníčkem.

Nová sezona je za dveřmi, na kterých závodech vás běžci letos potkají?

I když je teprve leden, závody už máme naplánované až do konce roku.

Určitě nás potkáte na Kbelské desítce, pražském půlmaratonu a dalších závodech RunCzech, na Pyšelském kopečku, Horských výzvách, závodech RunTour, Běhej lesy a samozřejmě i v Chebu – na Valdštejnově desítce.

Již podruhé budete ambasadory již zmíněné Valdštejnovy desítky. Co vás přimělo k převzetí této záštity nad závodem?

Je naší srdcovou záležitostí. Líbí se nám historický Cheb, krásná trasa závodu, která vede kolem hradeb, přes hráz, běží se po „zlatém“ oválu a unikátním krytém mostě. Je tu skvělá organizace – závod dělá pár nadšenců, kteří do toho dávají úplně všechno. A také kvůli lidem – běžcům, které známe už z minulého roku a doufáme, že osobně poznáme i další závodníky.

Na co nejraději vzpomínáte, když se ohlédnete za loňským ročníkem?

Na atmosféru, nádherné počasí a na všechny ty kamarády, co jsme poznali.

Plánujete v Chebu trávit více času nebo přijedete rovnou na závod?

Moc rádi cestujeme a poznáváme místa, kde závodíme. V Chebu proto zůstaneme celý víkend, projdeme se po památkách, proběhneme si okolí. Spojení závodů a výletů je pro nás ideální kombinací.

Mohou se účastníci Valdštejnovy desítky těšit na některé vaše další postřehy o Valdštejnově desítce, např. rady jak nejlépe zvládnout chebskou trať, co v Chebu během závodního víkendu navštívit apod.?

Ano samozřejmě, těšte se určitě na zajímavé články! Rádi se o naše zkušenosti podělíme, aby všichni byli na závod co nejlépe připraveni, a také aby věděli, co stojí za to v Chebu vidět. A aby si také naplánovali krásný víkend v tomto krásném městě.

Pozvali byste rádi na tento závod další běžce?

Rozhodně! Takže pokud chcete zažít něco výjimečného, potkat fajn lidi a třeba i nás, určitě se na závod přihlaste. Stojí za to.

Článek na Running2.cz z ročníku 2017

 

Pokud se chcete v Chebu se Soňou a Míšou zaběhat i vy, neváhejte se zaregistrovat na www.valdstejnova10.cz.

 

Scroll to top
X