Závodní sezóna v Habartově začala

Závodní sezóna v Habartově začala

27.3.2018 Vyp Od admin

V sobotu 24.3.2018 uspořádal spolek Živé Sokolovsko za podpory města Habartov 2. Ročník závodu s názvem ¼ a ½ maraton okolo Meluzínky. Spolek se zaměřuje spíše na hobby sportovce a jeho prioritou není konkurenčně závodní prostředí, ale přátelská příjemná atmosféra závodu i jeho zázemí.

Závod měl několik kategorií a délek tratí, na své si tak přišli běžči, canicrossaři, dogtrekaři i pěší Trasa hlavních běžeckých závodů vedla od občerstvení na Bódenu, po výsypkových cestách směrem na Chlum Svaté Máří a poté zpět k jezeru, cílovou „rovinku“ představoval asfaltový ovál in-line dráhy. Na start se postavilo celkem 85 závodníků a ve 13:30 se za příjemného jarního počasí vydali překonat hlavně sami sebe. Pro pěší kategorie byla připravena mapa s 5 místy, které museli najít a označit svou mapu „cvakátkem“ z nalezeného stanoviště.

V mezičase než přiběhli do cíle všichni závodníci se opékaly buřty a byly připraveny koloběžky k zapůjčení. Pro každého závodníka, který proběhl či prošel cílem, čekala symbolická perníková medaile.


„ Jsme rádi, že oproti loňskému ročníku, přibylo více místních závodníků, kteří obsazovali i vítězné pozice. Počasí nám přálo a úspěšně jsme tak zahájili sezónu akcí Živého Sokolovska pro rok 2018, říká organizátorka Iveta Müllerová.

Pro medaile si doběhli v kategorii:

¼ maraton muži – 1. Tomáš Janík, 2. Václav Bechiňský, 3. Tomáš Kunzl
¼ maraton ženy – 1. Markéta Korellusová 2. Lucie Kostohryzová 3. Ingrid Bobeničová

½ maraton muži – 1. Petr Hurdych, 2.Jan Grošek, 3. Marek Pleskač,
½ maraton ženy – 1.Jana Molnárová, 2. Miluška Bartůňková, 3. Barbora Studničková

¼ canicross muži – 1.David Langer, 2. Michal Směšný, 3. Jiří Procházka
¼ canicross ženy – 1.Anna Svobodová, 2.Iveta Vaněčková, 3. Tereza Langerová

½ canicross muži – 1. Vlastimil Vágner, 2. Jan Lederer
½ canicross ženy – 1. Dominika Slavotínková

Pěší muži – 1. Milan Rada
Pěší ženy – 1.Lucie Brzobohatá, 2. Elisabeth Radová, 3. Nikola Mašková

Dogtrek muži – 1.Michal Jamelský, 2. Radek Brzobohatý
Dogtrek ženy – 1.Lucie Janurová, 2. Anna Holubová, 3. Míša Marinčová

„Volnočasový areál Boden poskytuje ideální prostředí ke konání závodů, pro nás jako organizátory je to prostě luxus, vrátíme se sem zase v srpnu již se 3.ročníkem Bodenského triatlonu (hobby triatlon)“, dodala Müllerová.

Celou akci se podařilo uspořádat opět jen díky městu Habartov a všem sponzorům, kteří připravili luxusní ceny nejen pro vítězné závodníky, ale i do tomboly. Děkujeme všem, kteří spolek Živé Sokolovsko podporují: Zverimex Pajtaš, Top Gun – Laser game, Escape Sokolov, Tříkrálová
kavárnička, Paintball Arena Cheb, Kafe kafe-fakt dobrý kafe, Stace Euronics Sokolov a Cheb, Koloběh sport, Virtuální realita Sokolov, Permon, Rozběhnito.cz, Non-stop dogwear, Skatecycle, Běhej se
psem.