Je tu druhý závod seriálu Noční běhy Chebskem. Běžce s čelovkami bude hostit malebná Plesná

V běžeckých diářích je už nějakou dobu zvýrazněn netradiční den: pondělí 30. dubna 2018. Nestává se často, že se běžecké závody odehrávají ve všední den. Tento ale nebude úplně tak obyčejný, protože běžecká iniciativa Rozběhnito.cz ve spolupráci s městem Plesná a mnoha dobrovolníky připravuje právě na poslední dubnové pondělí druhý díl třetího ročníku Nočních běhů Chebskem – Plesná.

V předchozích dvou letech si běžci zamilovali neobyčejnou večerní atmosféru souběžné plesenské akce Pálení čarodějnic. Jinak tomu nebude ani letos. Přestože se zázemí závodu přesune o pár metrů dále od hasičské zbrojnice, a sice u areálu základní školy, proběhnou závodníci kolem zapálené vatry a po doběhu si užijí čarodějnické veselí a občerstvení.

Na obvyklé trati 5 km poměří síly a rychlost muži a ženy v kategoriích do 29, 39, 49, 59 let a nad 60 let. Start hlavního závodu stanovili pořadatelé na 20.45 hodin, aby si účastníci užili plesenskou krajiny jak za setmění, tak už za tmy. Přestože bude celá trasa značena reflexními šipkami a na pozemních komunikacích budou bezpečnost zajišťovat policisté a pořadatelé, bude nezbytným vybavením každého běžce čelovka s čerstvými bateriemi, popřípadě další prvky z retroreflexního materiálu. Zkrátka nepřijdou ani děti, protože je čeká jednokilometrová trať o hodinu dříve, v 19.45 hodin. Kromě toho pro ty nejmenší přítomné připravují pořadatelé novinku – v zázemí závodu si budou moci zkrátit čas při zábavě v dětském koutku.

Novinkou plesenského závodu bude luxusní zázemí šaten, hlídaná úschovna a toalety v základní škole. Úroveň kvality doprovodných služeb, nasazená v premiérové Třebeni, se tedy nijak nesníží.

Plesenský závod Nočních běhů Chebskem je teprve druhý v pořadí letošního ročníku. To představuje výbornou příležitost zapojit se do celého seriálu, za své úspěchy sbírat body a usilovat o prvenství v celkovém pořadí. Stejně tak určitě zabojují i ti, kteří už v seriálu svou pozici zaujali po úvodní Třebeni. Nezbytným krokem je registrace k závodu, kterou lze včas a levněji za 100 Kč vyřídit na http://nocnibehychebskem.cz/?page_id=91, nebo o něco dráž za 150 Kč v místě startu od 18.00 hodin. Zároveň budou v tuto dobu v areálu školní zahrady vydávána startovní čísla.

Releated

Chystá se osmý ročník oblíbeného běžeckého happeningu. Výhodné online registrace budou spuštěné 1. září 2019.

I letos se v Chebu na Silvestra sejdou všichni milovníci pohybu, aby trasou na poutní místo ve Starém Hrozňatově spolykali své poslední kilometry v roce 2019. Spolek Rozběhnito.cz chystá již osmý ročník oblíbeného běžeckého happeningu Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz 2019. Výhodné online registrace na akci budou spuštěny 1. září 2019. Počet přečtení: 75

Seriál Noční běhy Chebskem letos končí. Na běžce s čelovkou čekají poslední dva závody.

Přátelé naší běžecké komunity, máme před sebou poslední dva závody čtvrtého ročníku jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2019. Ve Františkových Lázních se společně uvidíme 14. září a vrcholem bude velké finále, které proběhne 19. října v Plesné. Rád bych vám tímto vyjádřením oznámil blížící se konec našeho nočního běžeckého podniku. Ve Františkových Lázních a […]