Letos na Jindřichovické tour svítilo slunce

24.4.2018 Vyp Od admin

2. ročník Jindřichovické tour ( 1.ročník pod názvem Tour de Šin-Jin) se nesl ve znamení nádherného více než jarního počasí, oproti loňskému ročníku, kdy na závodníky čekalo slunce, ale i déšť, silný vítr a sněžení.

Živé Sokolovsko za podpory obce Jindřichovice připravilo závod pro cyklisty, běžce, běžce se psy, pěší a pěší se psy.

Po cyklisty byl připraven cca 22km okruh, který se oproti loňskému ročníku bohužel jel převážně po asfaltu. Dočasný zákaz vstupu do státních lesů donutil pořadatele trasu upravit a lesní krosovou část bylo tak možné zachovat jen po obecních lesích.

K 100.výroční ukončení 1.sv. války, události, se kterou je obec Jindřichovice historicky velmi spjata, byla připravena i výroční 100km jízda ( původně neplánovanou úpravou trati tak došlo ke zkrácení na cca 88km). Jízda, která byla koncipována jako 4 x 22km okruh, přilákala 6 statečných cyklistů.

Běžce čekala stejná trasa jako v loňském roce. 9km dlouhá částečně krosová trasa byla testem pro všechny běžce i canicrossaře. Od fotbalového hřiště vedla trasa do obecního lesa, ze kterého vedlo dlouhé táhlé stoupaní na asfaltovou silnici, která běžce dovedla zpět do cíle.

A jak je tradiční na akcích Živého Sokolovska, pro pěší byla připravena mapa se zakreslenými kontrolními body, které museli závodníci najít a poté se vrátit do cíle.

Všechny trasy vedli přes Mauzoleum v Jindřichovicích, aby se tak symbolicky uctila památka všech obětí  1. sv. války.

Jindřichovice patří mezi ty TOP obce, kde na akci dorazí velký počet místních obyvatel. A to je právě ten cíl, kterého se snažíme na našich závodech dosáhnout – „přinést“ sport a aktivitu místnímu obyvatelstvu. Společně s velmi příjemnou spoluprací a podporou vedení i obyvatel obce je radost takovou akci pořádat.

Fotografie a výsledky najdete na FB Živé Sokolovsko.

Děkujeme všem, kteří akci podpořili a dodali ceny pro vítěze: Zverimex Pajtaš Sokolov, Euronics Stace Sokolov a Cheb, Kafe Kafe – fakt dobrý kafe, Escape Sokolov, Top Gun – laser game Sokolov, Tříkrálová kavárnička Sokolov, Paintaball Arena Cheb, Skate Cycle, Koloběh sport Plzeň.