Valdštejnovu desítku 2018 v Chebu vyhrál Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova. Mezi ženami byla nejrychlejší Němka Beata Schlyo

27.8.2018 Vyp Od admin

V Chebu se v neděli 26. srpna konal další ročník závodu Valdštejnova desítka 2018. Do ulic historického města vyběhlo i s dětmi přes 400 běžců z nejrůznějších koutů České republiky a několika zemí světa. Na pestré trati, která účastníky provedla historickým jádrem města i jeho okolím se nejlépe dařilo Ondřeji Jadlovskému z nedalekého Dolního Žandova. Absolutní vítězkou mezi ženami pak byla Němka Beate Schlyo.

Za běžecky velmi příznivého počasí se v Chebu konal 4. ročník akce Valdštejnova desítka. Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se nejdříve běžel dětský závod (výsledky přineseme do konce týdne), v 16:30 pak Albrecht z Valdštejna odstartoval závod, ve kterém všichni běžci zároveň vyběhli na trať 5 km, štafetu i hlavní disciplínu, kterou byl běh na 10 km.

Na trať kromě několika stovek běžců vyběhli i slavné běžecké osobnosti. Mezi nimi nechyběli Soňa a Míša Hrabcovi z Running2.cz, fitness blogerka Andy Pavelcová, slovenská herečka Lenka Vacvalová nebo přední trenérky projektu Mattoni Freerun Petra Heřman a Lucie Síbrová. Vydatnou stopu v Chebu zanechala usměvavé Lenka Vacvalová, která vyhrála svou věkovou kategorii v běhu na 10 km.

Absolutním vítězem Valdštejnovy desítky 2018 se stal Ondřej Jadlovský, ženskou vítězkou se stala Beate Schlyo. Na pětikilometrové verzi tratě se absolutním vítězem stal René Zoaitter z PROFI SPORT Cheb. Ze stejného týmu je i ženská vítězka na 5 km a tou byla Alena Srogoňová. Štafetu pak vyhrála dvojice z týmu New Roll Runners Václav Bechiňský a Tomáš Tvaroužek.