Šampionem seriálu Noční běhy Chebskem 2018 je Jakub Merle!

29.10.2018 Vyp Od admin

Kraslický Jakub Merle z klubu KOME klub se stal celkovým vítězem jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2018. Triatlonista z městečka, které leží na úpatí západočeské části Krušných hor sice ve svém posledním závodu v Chebu nevyhrál, přesto obsadil nejvyšší příčku mezi muži. Podívejte se s námi podrobně, jak to dopadlo v jednotlivých mužských kategoriích.

Kategorii M29 ovládli borci z New Roll Runners

V nejmladší kategorii mužů si nejvíce bodů v seriálu vyběhal Tomáš Künzl z Nové Role, který si na vedoucí pozici udržel náskok 45 bodů před chebským Markem Novákem. Bronzovou medaili v této kategorii si zasloužil Tomášův týmový kolega Tomáš Tvaroužek, který za sebou na tzv. bramborové pozici nechal s náskokem 107 bodů dalšího běžce z týmu New Roll Runners Petra Hrona.

Medailové pozice v kategorii M29

1. Tomáš Künzl 685 bodů
  2. Marek Novák 640 bodů
  3. Tomáš Tvaroužek 620 bodů

Vítěz seriálu Jakub Merle vyhrál i v kategorii M39

V kategorii M39 vyhrál celkový vítěz seriálu Jakub Merle z KOME klub Kraslice, který za sebou nechal loňského vítěze seriálu Václava Bechiňského z New Roll Runners. Václav Bechiňský v celkovém součtu zůstal za Jakubem o 60 bodů. Bronzovou medaili v této kategorii vyhrál Lubomír Bašus.

Medailové pozice v kategorii M39

1. Jakub Merle 745 bodů
  2. Václav Bechiňský 685 bodů
  3. Lubomír Bašus 620 bodů

Vítěz kategorie M49 Slávek Švejdar měl téměř jisto již v Aši

V kategorii M49 bylo o vítězi téměř rozhodnuto již po závodu v Aši. Slávek Švejdar skvělými výkony v úvodních závodech nasbíral dostatečný náskok, aby mu v druhé polovině sezóny stačila jedna účast se slušným výsledkem. Nakonec si celkově vyběhal 690 bodů a kromě vítězství v kategorii M49 mohl slavit i pomyslné druhé místo v celkovém hodnocení mezi muži. Na druhém místě v kategorii skončil Tomáš Lang, který si do celkového hodnocení zapsal 526 bodů. Bronzová medaile za letošní ročník pak patří Robertu Richterovi.

1. Slávek Švejdar 690 bodů
  2. Tomáš Lang 526 bodů
  3. Robert Richter 487 bodů

O medailistech v kategorii M59 rozhodlo až finálové drama

Nejnapínavější situace vznikla před posledním závodem v kategorii M59. Těsný souboj mezi sebou sváděli hned tři běžci a až poslední závod v Chebu rozhodl o barvách medailí pro ně. Svůj skvělý výkon si nakonec v Chebu zaběhl kraslický Jaromír Kohout, který po skvělém finiši zamířil rovnou na nejcennější zlatou pozici. Stříbrný nakonec skončil člen Rozběhnito.cz týmu Vilém Řepa a na bronzovou příčku se především díky své neúčasti propadl Steffen Steinke.

1. Jaromír Kohout 337 bodů
  2. Vilém Řepa 308 bodů
  3. Steffen Steinke 297 bodů

V kategorii M60+ pouze dva medailisté

Pouze dva běžci z kategorie M60+ splnili pravidla seriálu a nasbírali body minimálně z pěti účastí v seriálu. Nejvíce bodů nasbíral Jiří Královec a druhý skončil pan Emil Mika.

1. Jiří Královec 242 bodů
  2. Emil Mika 140 bodů

Celkové hodnocení žen v seriálu Noční běhy Chebskem 2018 vám přineseme v úterý 30. října 2018