Alena Srogoňová z Chebu neuvěřitelným způsobem bez ztráty bodu ovládla seriál Noční běhy Chebskem 2018

30.10.2018 Vyp Od admin

Kdyby Alena Srogoňová loni nevynechala závod, možná by letos slavila v jedinečném regionálním seriálu Noční běhy Chebskem obhajobu zlata. Jenže ona si rok na své vítězství počkala a stálo to za to! Mladičká běžecká „raketa“ z PROFI SPORT Cheb ovládla všechny závody letošního ročníku a bez jediného klopýtnutí slaví triumf v celkovém pořadí seriálu mezi ženami. Jak to dopadlo v jednotlivých kategoriích, se pojďte podívat společně s námi.

Suverénní Srogoňová ovládla kategorii Z29 i celkové hodnocení seriálu

To, co se povedlo mladičké Aleně Srogoňové v seriálu, se nemusí dlouhou dobu opakovat. Alena dokázala vyhrát všechny závody seriálu a připsala si plný počet 750 bodů (počítáno pět nejlepších hodnocení). Skvělými výkony se v sezóně prezentovala i Klára Vaňková z Hazlova, která si na svůj účet připsala celkem slušný počet bodů (715) a v této kategorii i celkově se umístila na stříbrné pozici. Medailové pořadí v nejmladší kategorii žen uzavřela Markéta Vítková.

Medailové pozice v kategorii Z29

1. Alena Srogoňová 750 bodů
  2. Klára Vaňková 715 bodů
  3. Markéta Víktová 650 bodů

Loňská celková vítězka seriálu letos ovládla alespoň kategorii Z39

Nela Kristenová si dokázala udržet skvělou formu i letos a své ovoce to přineslo v kategorii Z39, kde si vybojovala zlatou medaili. Na druhém místě za ní skončila Veronika Velková a bronzová medaile v této kategorii patří Lence Vlasákové.

Medailové pozice v kategorii Z39

1. Nela Kristenová 690 bodů
  2. Veronika Velková 393 bodů
  3. Lenka Vlasáková 320 bodů

Zkušená běžkyně Štěpánka Dančová přeskočila své soupeřky v kategorii Z49 až po posledním závodu

V kategorii Z49 slaví letošní vítězství Štěpánka Dančová, která až v Chebu splnila povinnost pěti účastí a nakonec s náskokem sta bodů na druhou Václavu Molcarovou ovládla seriál v kategorii Z49. Bronzovou příčku si v seriálu vybojovala Doris Bigasová.

Medailové pozice v kategorii M39

1. Štěpánka Dančová 655 bodů
  2. Václava Molcarová 555 bodů
  3. Doris Bigasová 546 bodů

Romana Pöplová z Chodova ve své kategorii Z59 kralovala

V kategorii Z59 si medaile rozdělily jediné tři běžkyně, které splnily pravidla minimálně pěti účastí. Nejvíce bodů si na své konto připsala Romana Pöplová z Chodova, která s velkým náskokem porazila druhou Martinu Svojtkovou a třetí Dagmar Vysockou.