Salming Tour de Hospic – trojitá dávka běhu – trojitá dávka pomoci druhým i sobě

Závodníci s dobrým srdcem na Chebsku opět promění své běžecké síly v konkrétní pomoc lidem v nouzi. Taková je Salming Tour de Hospic, trojitá dávka běhu na podporu Hospice sv. Jiří v Chebu a tentokrát také pětiletého Radka Neuschla z Plesné, který se ze všech svých sil potýká s nemocí motýlích křídel. 

Během tří dnů si zaběhnete tři běžecké závody. V pátek 23. 9. 2016 v 17 hodin Františkovu pětku, v sobotu 24. 9. 2016 v 11 hodin Plesenský půlmaraton a v neděli 25. 9. 2016 v 10 hodin Skalenskou desítku. Běžet můžete také pouze kterýkoliv jednotlivý závod.

Zatímco Františkova pětka i Skalenská desítka jasně napovídá, na jaké vzdálenosti se poběží, u Plesenského půlmaratonu je třeba podrobnější vysvětlení. Původně začínal před šesti lety jako samostatná akce pro běžce, cyklisty a turisty. Svůj charakter si ponechal i po loňském zařazení do Tour de Hospic, v nabídce proto bude kromě 21 km trati pro běžce také stejná trať pro cyklisty a 10 km trasa pro pěší turisty. Méně odvážní běžci si i na půlmaratonu mohou zaběhnout kratší, desetikilometrovou trasu tzv. Běžecké turistiky Klubu českých turistů, a pokud ji zvládnou v limitu do 75 minut, postoupí do slosování o sportovní ceny.

Všechny tři části Tour pamatují na děti, budou pro ně připraveny speciální krátké tratě.

Přihlašovací formulář najdete v odkazu http://goo.gl/forms/baj5qqYdob6ogdUY2. Platba startovného bude probíhat v místech jednotlivých závodů.

Více informací o Tour de Hospic: http://salmingtourdehospic.webnode.cz/

 

Pavel Sýkora

Facebook