• Home »
  • Články »
  • Vítěz druhého závodu Michal Oplt: „Věděl jsem, že Láďa běžel v prvním závodě velmi dobře, a že to bude asi největší soupeř.“

Michal Oplt jedinečný regionální seriál Noční běhy Chebskem běžel vůbec poprvé a hned si na konto připsal vítězství. Dnes nám celkový vítěz závodu a své kategorie M39 poskytl krátký rozhovor.

1) Michale, v druhém dílu jedinečného regionálního seriálu Noční běhy Chebskem 2017 jste skvělým výkonem zvítězil nejen ve své kategorii, ale ovládl jste celý závod. Jak svůj výkon hodnotíte?

Svůj výkon hodnotím jednoznačně pozitivně. Vítězství to bylo vydřené, takže v cíli jsem byl hodně spokojený.

2) Několik desítek metrů před cílem jste sváděl souboj prozatím s vedoucím mužem seriálu Láďou Šinkou. Věděl jste, že na něj budete mít v cíli navrch nebo jste prostě běžel a tušil tvrdý souboj o prvenství?

Věděl jsem, že Láďa běžel v prvním závodě velmi dobře, a že to bude asi největší soupeř. Po seběhnutí do lesa jsme byli ještě tři. Občas jsem se snažil natáhnout krok, ale Láďa se stále držel. V posledním stoupání to byl naopak on, kdo se snažil nastoupit, ale já se udržel. V závěrečných několika stech metrech jsem zaútočil a během chvíle jsem měl až nečekaný náskok a vítězství v kapse.

3) Byl pro vás závod v Plesné pouze zpestřením běžecké sezony nebo hodláte o body v seriálu bojovat dále?

Určitě se já i zbytek týmu New Roll Runners rádi ukážeme i na dalších závodech seriálu.

4) Jak se vám líbila trať?

Na můj vkus byla sice trošku kratší, ale jinak se mi líbila a hlavně byla dobře značená.

5) Jak hodnotíte atmosféru seriálu Noční běhy Chebskem 2017?

Byl jsem zatím pouze na jednom závodě, ale přišlo hodně lidí a atmosféra byla výborná. Počítám, že to tak bude i v dalších závodech.

6) Prozraďte nám, co bude vrcholem vaši letošní běžecké sezony?

Cíl co se týče jednoho závodu nemám. Běhám zatím krátce a chci se hlavně nadále zlepšovat a občas si doběhnout pro nějakou tu medaili, jako tomu bylo v Plesné.

Chcete i vy zažít jedinečnou atmosféru seriálu Noční běhy Chebskem? Neváhejte se registrovat, příští závod běžíme již 27. května v Lubech. Seriálu potom pokračuje 10. června v Hazlově. Registrace naleznete zde