Chebští běžci zahájili sezónu v pražských Kbelích

0
(0)

Na tzv. běžecký “votvírák” vyrazila výprava chebských běžců do pražských Kbel. V této městské části Prahy se konala tradiční Palestra Kbelská desítka. Chebskou výpravu nakonec reprezentovalo 11 běžců a to nejen v individuálních výkonech. Rozběhnito.cz pro tento závod sestavilo tři tříčlenné týmy. Nejúspěšnější byl podle předpokladů tým Rozběhnito.cz A ve složení Duchek, Behina, Novotný, který v celkovém hodnocení týmů skončil na 15. příčce.

Deštivé a studené počasí provázelo nejen cestu do Prahy, ale i celé závodní odpoledne. Jedna omluvenka těsně před odjezdem nakonec způsobila, že Cheb v Praze reprezentovalo celkem jedenáct běžců převážně z tréninkové skupiny B. V cíli závodu na deset kilometrů byl z chebské výpravy nejrychleji Jiří Novotný s časem 48:25. Jen šest vteřin za ním proťal cílovou
čáru výborný Jiří Duchek, který při své závodní premiéře na tuto vzdálenost zaběhl čas 48:31. Další v pořadí byl Ondřej Behina s časem těsně nad 50 minut. Nejrychlejší ženou chebské výpravy byla Renata Šalátová, která po společném finiši s Janou Řepovou byla jen o vteřinu
rychlejší. Časy ostatních běžců klubu naleznete níže.

Rozběhnito.cz se zúčastnilo i týmové soutěže, kam nasadilo celkově tři týmy po třech členech. V celkové konkurenci 24 týmů si podle předpokladu velmi dobře vedl tým Rozběhnito.cz A (Duchek, Behina, Novotný), který si doběhl pro krásnou 15. příčku v celkovém hodnocení. Tým B převážně v ženském složení (Řepová, Šalátová, Kunciter) po konečném součtu časů (02:46:22) skončil na 19. místě. Tým C ve složení Hladká, Lhotová, Sýkora si vyběhl 21. místo.