Členové klubu o víkendu závodili v plzeňském pivovaru

5
(6)

Jedinečný závod z dílny RunCzech pro milovníky běhu i zlatavého moku se konal 1. srpna v areálu plzeňského pivovaru. Ve startovním koridoru nechyběli ani zástupci našeho běžeckého klubu. Lukáš Kunciter si zaběhl ranní závod na 5,5 km. Petra Stryalová s Nikol Šverdíkovou pak absolvovaly večerní běh na stejnou vzdálenost.

Lukáš si v ranním závodu vedl skvěle a svým závěrečným časem potvrdil, že pravidelné tréninky našeho běžeckého klubu mu svědčí. Na trase dlouhé 5,5 km, která mimochodem vedle i pivovarským sklepením, si zaběhl čas 00:29:51.

Naše dvě reprezentantky klubu vyběhly až na večerní trať a v úmorném vedru zaběhly také skvělé časy. Petra Stryalová závod dokončila na skvělé 109. pozici s časem 00:32:10. Nikol Šverdíková obsadilo 157. pozici za čas 00:35:18.

Petra nám sdělila i své pocity po závodě: Byl to mazec, ale stálo to za to. Vedro bylo neskutečný. Při našem běhu běželo 248 běžců, trať byla rozdělena na 2 okruhy po 2,5 km a před cílem jsme zaběhli do podzemí. Trať měla být dlouhá celkem 5,5 km, ale dle mých hodinek byla o 200 metrů delší. Asi bych v tom vedru uvítala nějaké kelímky s vodou i podél tratě, spršky byly v jednom okruhu dvě. Celkově z toho bylo 109. místo, ale od minulého závodu zlepšení, takže to beru jako úspěch. Zážitek to byl boží a jsem ráda, že jsem využila se proběhnout na takovém místě.