Ondřej Behina s Maxem Teubnerem reprezentovali na Běhej lesy Boletice

5
(5)

V sobotu 12.09.2020 jsme se zúčastnili spolu s Maximilianem Teubnerem posledního závodu ze seriálu Běhej lesy, který byl (na rozdíl od předchozích) pojat jako noční závod. Zázemí závodu se nacházelo v obci Olšina, konkrétně v Rekreačním areálu patřícímu Vojenský lesům a statkům ČR. Na závodníky nečekalo nic překvapivého. Snad jen mírným překvapením byl nízký počet závodníků ve srovnání s přechozími závody série či naší Valdštejnskou desítkou.

Začátek závodu: Za studena do kopce a pořádně!

Jak již titulek napovídá, závod byl zahájen „krásným“ 2,5 km dlouhým stoupáním. I díky tomu se startovní pole velmi rychle oddělilo. V našem případě Max zvolil vražedné tempo a držel se ve vedoucí skupině. Naopak já jsem si to hrál zezadu, takový defenzivní štít. Po úvodním stoupání následovala 6 km dlouhá pasáž, která byla konstantě mírně stoupající. Maximálně dva 500 m odpočinkové, rovinaté úseky.

9–12 km: Hledání motivace a kopec kategorie I

Když už jsem vyhlížel konečně nějaké to klesání (nestudovali jsme dopředu charakter trati), přišel úmorný téměř 3,5 km dlouhý kopec. Dle našeho interního hodnocení, pro srovnání Zelka je kategorie II, jej svým sklonem lze jednoznačně kvalifikovat jakožto kopec kategorie I. Po pár minutách se těžko hledala motivace a v hlavě proudily myšlenky „není kopec, který bych nevyšel“. Nakonec jsem vypustil duši a stoupání zvládl, byť s velikou ztrátou.

Posledních 8 km: Ono to půjde, ne že ne

Z předchozího textu vyplývá skutečnost, že prvních 12 km bylo za trest. Odměnou bylo posledních 8 km konstantního klesání a přišel čas dohonit, případně i předběhnout ostatní závodníky. Tempo pod 5min/km nasazeno, což mělo za čas pozitivní dopad v předhánění závodníků i z kratší trati na 13 kilometrů. V rámci závěrečného stíhání mi zbyl i čas na obdiv laserové show. Doporučuji se podívat na oficiální foto, opravdu to stojí za to!

Závěr: Max má v nohách motor

Trať 20,38 kilometrů, 421 metrů převýšení a přesto … Max dosáhl času 1:31:42 a celkově skončil na devatenácté příčce. Vskutku neuvěřitelné a osobně jsem velmi zvědav, co předvede příští týden na půlce v Ústí. Můj výsledek nebyl nikterak zajímavý, přesto jsem si splnil osobní cíl -> dostat se pod dvě hodiny. Oficiální čas 1:59:47. Rozhodně lze tento závod doporučit a budu rád, když do toho půjdete příští rok s námi!

Autorem článku je člen klubu Ondřej Behina

Ohodnoť článek 🙂

Kliknutím na palec ohodnotíš článek!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.