Pravidelné tréninky členům chebského klubu svědčí, při domácím vrcholu sezóny posbírali 7 medailí a překonávali své osobní rekordy!

4.2
(11)

Valdštejnova desítka 2020, která se o minulém víkendu konala v Chebu, byla vrcholem běžecké sezóny pro mnohé členy běžeckého klubu Rozběhnito.cz. A pravidelné tréninky pod vedením zkušených trenérů jim přinesly ovoce. V jednotlivých kategorií závodu posbírali celkem 7 medailí a někteří dokonce překonali i své osobní rekordy.

Shrnutí medailových úspěchů klubu Rozběhnito.cz Cheb na závodu Valdštejnova desítka 2020

Tereza Patočková (5 km), Václava Molcarová (5km) , Tomáš Kapr a Martin Mochán (štafeta)

Petra Stryalová (5km), Jan Minařík (5 km)

Adam Tobiáš (10 km), Markéta Vítková (10 km)

Štafetu ovládl Mochán s Kaprem

Senzační zlato přidali do sbírky členové vítězné štafety Martin Mochán a Tomáš Kapr, kteří přerušili nadvládu letos nezúčastněných borců z New Roll Runners.

Kromě vítězné dvojice měl klub ve štafetě i další zastoupení. Gabča Štrbová se svou dcerou Eliškou podaly také obdivuhodný výkon.

Na pětikilometrové trati braly zlato Patočková s Molcarovou.

Na poloviční trati hlavního závodu se nejlépe z klubu Rozběhnito.cz dařilo dámám Tereze Patočkové a Václavě Molcarové. Tereza s přehledem vyhrála kategorii žen Z39, kdy doběhla do cíle s náskokem dvou minut a třiceti šesti vteřin. Zlato brala i Václava Molcarová. Ta ve své kategorii Z59 doběhla také se slušným náskokem před druhou Lenkou Kadlecovou z Karlových Varů. Další medailistkou z pětikilometrové trati se stala Petra Stryalová, pro kterou to byl teprve třetí závod v kariéře. Ve své kategorii (Z29) brala senzační stříbro. Na zlatou Lenku Špokovou ji chyběly necelé dvě minuty. Posledním medailistou z této trati byl Jan Minařík, který si ve své kategorii M39 doběhl pro krásné druhé místo.

I přes dva zlaté úspěchy klubu vyčníval na pětikilometrové trati úspěch Petry Stryalové. Ta teprve ve svém třetím závodě kariéry doběhla pro stříbro. Na snímku se ze svého úspěchu raduje s klubovým kolegou Lukášem Kunciterem.

Medaile z hlavního závodu brali Vítková a Tobiáš

I na hlavní trati závodu měl klub své medailisty. Bronzovou si vybojovala Markéta Vítková, která v kategorii Z29 doběhla na druhém místě. Medaili stejné barvy bral ve své kategorii (M39) i svěřenec trenérky Štěpánky Dančové Adam Tobiáš. Tomu scházelo jen 40 sekund na vítězství nejen v kategorii, ale i celkově v závodu.

Adam se mohl radovat z bronzové medaile se svým synem, a to by mu na celkové vítězství stačilo pouhých 40 vteřin.

Skvěle reprezentovali i členové na nemedailových pozicích

Za zmínku stojí i výkony běžců, kteří skončili na nepopulární bramborové pozici. Doris Bigasová skončila na desetikilometrové trati čtvrtá v kategorii Z49. Medaile těsně unikla na poloviční trati i Petrovi Navrátilovi. Ten skončil na čtvrtém místě v kategorii M49. Hned několik dalších členů klubu sice také nevstoupilo na bednu vítězů, ale mohlo slavit alespoň svůj osobní úspěch. Na náročné chebské trati trhali své osobní rekordy a potvrdili si, že pravidelné tréninky klubu Rozběhnito.cz přinášejí ovoce.

Všem zúčastněným členům patří velké poděkování za perfektní reprezentaci klubu. Naše nové dresy nešly na trati přehlédnout.

Většina zúčastněných členů na společné fotografii před startem závodu.