Report členů: Škoda fit půlmaraton v Plzni

5
(7)

V neděli 27.9.2020 jsme se zúčastnili závodu Škoda fit půlmaraton v Plzni. Tento poslední a dosti deštivý víkend v září bylo na západě Čech opravdu z čeho vybírat (ať už velice lákavá trojitá porce běhu Salming Tour de Hospic, Run tour Karlovy Vary a nebo zmiňovaný Škoda fit půlmaraton). Jelikož z Plzně pocházím a mám k závodu i k Plzni určitý vztah, volba byla jasná.

Klub Rozběhnito.cz jsme reprezentovali v počtu tří závodníků, Gábina Štrbová s dcerou Eliškou Klimešovou za ženy a za muže Tomáš Cejnar.

I přes nepříznivý vývoj pandemické situace se závod uskutečnil a jsme moc rádi, že jsme mohli vystartovat. Závod začíná na náměstí Republiky u katedrály sv. Bartoloměje, kdy z počátku rovinatý terén v okolí stadionu plzeňské Viktorky přechází na 4. kilometru do mírného, ale dlouhého kopce do areálu podniku Škoda Plzeň. V areálu je krása běžet… široké, rovné cesty, které běžce zavedou tam, kam se běžně člověk nepodívá. V polovině půlmaratonu probíháme kolem věznice Bory a dostáváme se do skoro jediného trailového úseku přes Borský park až do Českého údolí. Z Borského parku nám zbývá zhruba 7km do konce a cesta nás postupně vede k běhu podél břehu řeky Radbuzy. Ve Škoda parku nás čeká poslední občerstvení a je na čase sebrat všechny zbylé síly na závěrečných 5km. Běh podél řeky je rovinatý a i když má člověk sám dost práce se sebou z důvodu docházejících sil, nemůže neslyšet fandící skupinky podél tratě. Na náměstí čeká závodníka ještě poslední kolečko kolem katedrály a hurá do cíle pro krásnou pamětní medaili.

Závod se nesl ve velice příjemné atmosféře, organizace byla bezchybná a za sebe mohu říci jen to, že jsem si to moc užil. Tomáš Cejnar

Ohodnoť článek 🙂

Kliknutím na palec ohodnotíš článek!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 7

No votes so far! Be the first to rate this post.