Valdštejnovu desítku 2020 vyhrál Ondřej Jadlovský. Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Richter z německého Plavna.

4.4
(7)

V sobotu 29. srpna se za ideálních klimatických podmínek běžel šestý ročník závodu Valdštejnova desítka 2020. Na chebském náměstí, kde se nacházelo veškeré zázemí závodu, se sešlo celkem 507 běžců ze všech kategorií. V hlavním závodě na deset kilometrů byl nejrychlejší Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova, který dvě kola závodního okruhu zaběhl za 00:37:06. Mezi ženami se nejlépe dařilo Janě Richter z německého klubu LATV Plauen, ta závodní trať zvládla za 00:41:06.

Do západočeského Chebu se v sobotu 29. srpna sjelo přes 500 účastníků z nejrůznějších koutů České republiky i zahraničního Německa. Kromě hlavního závodu na deset a pět kilometrů se několika stovkám přihlížejících diváků představili i nejmenší závodníci. Ti vyběhli na trať jako první a čekalo na ně jedno kolo, které měřilo přibližně 500 m. Absolutní vítězkou závodu pro nejmenší účastníky (r.n. 2013-2019) se stala Eli Anna Milfait z pražské Dukly, která zaběhla trať skvělým časem 00:01:19. Na dětské trati pro starší děti se nejlépe dařilo Janu Fišerovi z Chebu.

Po vyhlášení dětského závodu se o rozcvičku běžců postaral Jan Bielik (Johny Alaskan) z iniciativy Rozběháme Česko. V 16:30 už po výstřelu ze startovní pistole do uliček starého Chebu a okolí vyběhlo několik stovek běžců. První cílovou čárou proběhl právě Jan Bielik, který svým časem 00:17:53 ovládl závod na 5 km. Nejrychlejší ženou na této trati byla Agnieszka Miller z klubu DJK Guetersloh.

Po třiceti sedmi minutách od výstřelu se diváci dočkali i nejrychlejšího muže hlavního závodu na deset kilometrů Ondřeje Jadlovského a přesně čtyři minuty za ním se cílem prohnala i nejrychlejší žena Jana Richter.

Organizátoři z Rozběhnito.cz děkují všem účastníkům za skvělou atmosféru!